Życie jest piękne, jednakże na pewno nie jest usłane różami. Człowiek musi zmagać się ze stresem i nerwami, które często nagromadzone są w jego organizmie i wpływają na to jak się czuje oraz funkcjonuje. Można się ich pozbyć, a pomogą w tym odpowiednie techniki cieszące się coraz to większą popularnością wśród współczesnych ludzi.

 

1 technika

Na początek należy spróbować zmiany submodalności, aby było to możliwe w pierwszej kolejności zamyka się oczy oraz powraca do zdarzenia, które wpłynęło na człowieka w negatywny sposób. Może to być wspomnienie z bardzo dawnej przeszłości, które wiąże się z całą porcją negatywnych uczuć oraz emocji. W pierwszej kolejności przywołaną sytuację należy oglądać z perspektywy człowieka wykonującego ćwiczenie, aby następnie zdysocjować się, co oznacza spojrzenie na to z perspektywy osoby trzeciej. W tym momencie należy zmienić jego intensywność, głośność, zamienić go w slajd, który nie będzie się poruszał. Kiedy przyjmie już formę obrazu konieczne jest odsunięcie się od niego, odsuwanie można zakończyć, kiedy będzie miał on bardzo małe gabaryty. Złe wspomnienie oraz negatywne emocje z nim związane zostaną zażegnane.

2 technika

Kolejna metoda polega na dialogu wewnętrznym. Głos, który przypomina o złym postępowaniu jest tak dobrze znany i jednocześnie tak irytujący. Z reguły ma on wydźwięk negatywny, który sprawia, że człowiek czuje się jeszcze gorzej. W momencie, kiedy głos ten staje się na tyle denerwujący, że nie można go wytrzymać należy się go po prostu pozbyć. Aby to uczynić konieczne jest zamknięcie oczu, wsłuchanie się w niego oraz poznanie jego lokalizacji we wnętrzu głowy. Kiedy jego miejsce zostanie określone należy już tylko pozbyć się go z głowy przy pomocy wyimaginowanej ręki. Ma on teraz całkiem inną postać, może być zwierzątkiem, postacią z kreskówki, czymkolwiek, najważniejsze, że nie ma go dłużej w ciele człowieka. Postać ciągle mówi to samo, jednakże ma ona całkiem inny głos. Gadania nie można już dłużej słuchać dlatego konieczne jest, aby się go pozbyć, wyrzucić daleko oraz zapomnieć o nim jak najszybciej

3 technika

Przeramowanie jest kolejną metodą, która karze nam znaleźć dobre cechy w teoretycznie beznadziejnej sytuacji. Sytuacja, która jest przeładowana negatywnymi uczuciami oraz wspomnieniami może zyskać całkiem inny, pozytywny wymiar. Odszukiwanie dobrych cech jest proste, jednakże należy się nauczyć w jaki sposób to funkcjonuje, gdyż rezultaty takich ćwiczeń wpłyną pozytywnie na jakość życia.