Żurawinę można przyjmować zarówno na surowo bądź w formie soku, gdyż nie wiąże się jedynie z przyjemną słodyczą w ustach, ale przede wszystkim doskonale poradzi sobie z problemami dotyczącymi dróg moczowych. Jak długo trzeba czekać na rezultaty oraz czy naprawdę to działa?

Jak poradzić sobie z infekcjami dróg moczowych?

Infekcja dróg moczowych spotyka bardzo wiele osób i niestety problemy z tym narządem często powracają. Chodzi przede wszystkim o panie, które znajdują się w przedziale wiekowym od 20 do 50 lat. Problem ten można rozpoznać przez zbyt częste oddawanie moczu, które połączone jest z uczuciem dyskomfortu oraz bólem.

Kiedy z problemem trafi się do lekarza, jego rozwiązanie polega na podaniu pacjentowi antybiotyków. Niestety mimo iż medycyna jest niezwykle rozwinięta w dzisiejszych czasach na leczenie tego typu problemów wciąż nie posiadamy wiele środków. Antybiotyki mają dwa podstawowe zadania, które nie polegają jedynie na zmaganiu się z panująca infekcją. Chodzi przede wszystkim o uniknięcie nawrotu choroby. Niestety bakterie coraz bardziej uodparniają się na działanie antybiotyków, dzięki czemu leczenie nie tylko wymaga więcej czasu, ale w niektórych przypadkach nie przynosi żadnych rezultatów. Właśnie wtedy warto sięgnąć po naturalne sposoby, chociażby żurawinę.

Żurawina jest klasycznym rozwiązaniem na problemy z drogami moczowymi. Sok z żurawiny stosuje się nie tylko w przypadku infekcji, ale pije się go zapobiegawczo, żeby dolegliwość nie pojawiła się wcale. Owoc ten można znaleźć także w tabletkach, suplementach diety i syropach, a jej skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych. Właśnie z tego względu lekarze coraz częściej rekomendują owoce zamiast coraz mniej skutecznych antybiotyków.

W skład owoców żurawiny wchodzą flawonoidy, antocyjany oraz pro antocyjanidyny. Sprawiają one, że istnieje zdecydowanie mniejsza możliwość na zmaganie się z infekcją wywołaną bakteriami. Bakterie, które nawet przedostaną się do organizmu, dzięki żurawinie w szybkim tempie zostają usunięte, gdyż nie mają dobrego miejsca do zaczepienia się.

Bardzo ciekawe jest także to, że owoc ten działa w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu można odczuć ulgę nawet po dwóch godzinach. Pożądane działanie utrzymuje się nawet do 10 godzin i co za tym idzie niezwykła ulga, która umożliwia normalne funkcjonowanie. Tak długie działanie sprawia, że warto spożyć jedną porcję o poranku, a drugą wieczorem, tuż przed udaniem się na spoczynek.

W związku z tym, jeśli infekcje pęcherza moczowego marnują życie Twoje bądź bliskiej Ci osoby zdecydowanie wypróbuj nieskomplikowane leczenia, które odbywa się przy pomocy żurawiny. Tani i nieinwazyjny sposób jest w stanie uchronić oraz szybko zaleczyć tę niepożądaną dolegliwość.