Okazuje się, że w praktyce możemy mieć więcej problemów z zamontowaniem uchwytów w łazience, aniżeli byśmy wcześniej przepuszczali. Głównym problemem może się okazać ich umiejscowienie. Musimy więc nie tylko wiedzieć, z czego zostały zrobione, ale również, na jakiej wysokości je zainstalować.

Po co wykorzystujemy uchwyty dla niepełnosprawnych?

Niejednokrotnie w naszym życiu tak jest, że w ogóle nie przejmujemy się problemami, ale do czasu, gdy nie będą nas bezpośrednio dotyczyć. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo w przestrzeni publicznej niezbędne są najróżniejsze ułatwienia dla osób, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Przede wszystkim powinniśmy też oczywiście zwrócić uwagę na uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych. To jedna z ważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o ułatwienie codziennej egzystencji takim osobom. Musimy więc bardzo szczegółowo zastanowić się nad przystosowaniem toalety i łazienki dla członków rodziny, którzy są już w zaawansowanym wieku albo mają za sobą jakieś poważne kontuzje. Czasami więc montaż takich produktów nie będzie realizowany na stałe. Niejednokrotnie po okresie rekonwalescencji i zakończeniu zajęć fizjoterapeutycznych można odkręcić te uchwyty. Z drugiej strony są sytuacje, że muszą one być zamontowane na stałe i to w dużej ilości. Oczywiście musimy też wiedzieć, w jakich konkretnie miejscach trzeba przytwierdzić do ściany uchwyty.

Gdzie należy instalować uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych?

Z reguły też, gdy będziemy wchodzili w posiadanie takich produktów, to dołączona do nich jest nie tylko bardzo szczegółowa specyfikacja. Jest ona oczywiście kluczowa, ponieważ będziemy mogli się dowiedzieć, jakie parametry pomieszczenia są wymagane oraz z jakich konkretnie materiałów wykonano uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych. Kolejną jednak bardzo ważną kwestią będzie oczywiście informacja o tym, na jakiej wysokości powinny być zamontowane te elementy. Zwróćmy uwagę, że muszą to być rozwiązania optymalne. Jak łatwo się przecież domyślić, uchwyty nie mogą być umieszczone, ani zbyt wysoko, ani zbyt nisko. Ważny będzie także kąt ich montażu. Wszystko po to, aby osoba niepełnosprawna przy konkretnym wzroście miała uchwyty jak najlepiej dopasowane do siebie. Zawsze przecież chodzi o maksymalną wygodę i bezpieczeństwo. Ergonomia będzie tutaj kwestią priorytetową. Dobrze jest też skontaktować się w razie wątpliwości z doświadczonym serwisantem.