W styczniu 2014 roku w Polsce został wprowadzony do obiegu preparat Szelazo SR. Produkt otrzymał rekomendację Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. To świadczy o wysokiej jakości produktu. Jego stosowanie niesie za sobą wiele korzyści.

Skład oraz działanie suplementu diety. Kiedy jego stosowanie jest konieczne

Suplement diety występuje w formie twardych kapsułek żelatynowych, które zawierają granulki (zwane często zastępczo mikropeletkami). Korzystanie z niego powoduje, że uwalniane są witaminy oraz żelazo chelatowe. Jednym ze składników preparatu jest dwuglicynian żelaza oraz witaminy C, B6, B12 oraz kwas foliowy. Wcześniej wspomniane żelazo chelatowe jest jedną z postaci żelaza niehemowego. Występuje w postaci jednego atomu żelaza, który połączony jest z dwoma cząsteczkami aminokwasu glicyny. Suplement diety przeznaczony jest dla osób, które cierpią na niedobór żelaza. To prowadzi do rozwoju niedokrwistości, co może powodować nietolerancję wysiłku, problemy z koncentracją, osłabieniem się organizmu, problemy ze snem oraz zmęczeniem. Jeśli masz takie objawy, koniecznie zaopatrz się w preparat, który je wyeliminuje i stan zdrowia się przez to poprawi. Korzystanie z preparatu jest rozwiązaniem na anemię (niedokrwistość). Z racji tego, że w składzie Obecna jest witamina C, poprawia się metabolizm oraz przyswajanie żelaza przebiega lepiej. Za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego odpowiadają witaminy z grupy B. Odgrywają one ważną rolę z punktu widzenia zdrowia człowieka. Kobiety, które planują ciążę oraz te, które są już w ciąży, powinny zadbać o obecność w organizmie folianów. Kwas foliowy jest świetnym rozwiązaniem na zmniejszenie ryzyka wad rozwojowych układu nerwowego – takich jak na przykład wad cewy nerwowej płodu. W sytuacji, gdy w organizmie występuje niedobór folianów, może wystąpić niedokrwistość megaloblastyczna, osłabienie organizmu lub utrudnione i nieprawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Jakże ważna dla zdrowia człowieka jest obecność w jego organizmie żelaza oraz niektórych witamin. Preparat powinny stosować osoby, które borykają się z niedoborem żelaza. Korzystanie z produktu zaleca się również kobietom w ciąży – o czym zostało wspomniane wcześniej. Trzeba także wiedzieć, że występują sytuacje, kiedy kategorycznie zabrania się stosowania suplementu diety. Przykładem są osoby, które mają uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. O tym trzeba pamiętać i mieć to na uwadze. Również pewne choroby oraz dodatkowe okoliczności mogą sprawić, że nie powinno się go stosować.