Mnóstwo kobiet stosuje różnego rodzaju maseczki na twarz. Tego typu preparaty są mocniej skoncentrowane niż krem, dlatego wnikają głębiej w skórę. W celu uzyskania lepszych efektów stosowania maseczek powinno się stosować je przynajmniej raz w tygodniu.

Maseczki, a rodzaj cery – jak wybrać dla siebie te najlepszą?

Dopasowanie typu maseczki do swojej skóry jest bardzo istotne. Stosowanie nieodpowiedniego kosmetyku może prowadzić do problemów skórnych. Różnego rodzaju kosmetyki będą stosować osoby z cerą tłustą, suchą, naczyniową i dojrzałą.

Druga ważna sprawa dotyczy składu preparatu. Jeśli nie są skomponowane na bazie naturalnych składników, wtedy ich działanie nie jest optymalne. Czasami nawet są niebezpieczne dla zdrowia. Na etykiecie powinien znaleźć się nie tylko skład, ale też przeznaczenie maseczki. Jeśli ktoś poszukuje maseczki kosmetycznej do cery tłustej,to musi zwrócić uwagę na te o działaniu ściągającym i oczyszczającym. Z kolei do cery przesuszonej należy używać maseczek nawilżających i dobrze odżywiających. Oprócz ww. maseczek są również te służące do rozświetlania skóry, eliminacji podrażnień czy wygładzania skóry.

Maseczki z minerałów z Morza Martwego – warto po nie sięgać!

W dobrze zaopatrzonych aptekach i drogeriach można znaleźć maseczki algowe. Takie preparaty pełne są minerałów, łagodzą choroby dermatologiczne i stany zapalne skóry. W katalogach różnych firm stanowią one stały punkt oferty. Wystarczy zapoznać się z kilkoma propozycjami producentów np. takich jak Apis, Mokosh czy Dr Nona, aby odkryć bogactwo takich maseczek. Skóra potrzebuje nie tylko witamin, ale też cennych minerałów, wśród których znaczące miejsce zajmują potas, magnez, wapń, cynk czy żelazo. To oczywiście nie wszystkie składniki znajdujące się w soli, błocie i wodzie z Morza martwego. Jest ich znacznie więcej. O tym, że kosmetyki sporządzone na bazie np. alg pomagają, świadczą zabiegi wykonywane w uzdrowiskach czy gabinetach odnowy biologicznej. Ich działanie jest poparte badaniami i efektywnym leczeniem milionów ludzi na świecie. Maseczki stworzone z tych cennych substancji są wskazane wszystkim, ale w szczególności osobom zmagającym się z problemami skórnymi. Większość tych kosmetyków została wzbogacona o dodatkowe substancje, np. wyciągi i ekstrakty roślinne. Bardzo cenione są m.i maseczki z alg, pełne polisacharydów, aminokwasów, witamin i mikro oraz makroelementów. Tak samo popularne są maseczki z glinek z Morza Martwego. Wśród takich preparatów często kupuje się np. maseczkę z czarnej glinki. Jej właściwości są naprawdę bardzo cenne – m.in. nawilża, reguluje procesy przemiany materii, chroni przed utratą wilgoci, wzmacnia błony komórkowe i usuwa napięcie mięśni.

Kupując maseczki, trzeba też zwrócić uwagę na ich formę. Na półkach drogerii można znaleźć maseczki woskowe, parafinowe, włóknikowe, stałe oraz miękkie. Każdy ma więc spory wybór w doborze odpowiedniego dla siebie kosmetyku.