W środowisku, w którym funkcjonuje przeciętny człowiek, bakterie są obecne na każdym kroku. Niekiedy są to niebezpieczne szczepy bakterii, które mogą powodować ostre zakażenia i infekcje bakteryjne powodujące przykre w konsekwencjach problemy, takie jak ostre zapalenia dróg moczowych. Furaginum, Urafuraginum lub mocniejsze leki, jak Cipronex niekiedy są w takich sytuacjach jedynym ratunkiem, pomimo że są to bardzo silne leki i zaleca się je tylko w ciężkich przypadkach.

Substancja aktywna tego leku radzi sobie z następującymi szczepami bakterii:

  • gronkowce (głównie gronkowiec złocisty),
  • paciorkowiec kałowy,
  • staphylococcus epidermidis,
  • salmonella,
  • shigella,
  • proteus,
  • coli.

Są to bardzo odporne odmiany bakterii, które często nie poddają się przeciętnym kuracjom zwykłymi lekami. Ponadto sieją w organizmie niebagatelne spustoszenie, a ich leczenie wymaga ściśle określonej procedury i zastosowania leków o odpowiednich substancjach aktywnych.

Jak rozpoznać zapalenie pęcherza moczowego?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia jest rozpoznanie i zdiagnozowanie choroby. W przypadku ostrego zapalenia pęcherza moczowego należy niezwłocznie udać się do lekarza, który przeprowadzi diagnozę i odpowiednio dobierze leki. Należy się do niego udać, gdy zobaczy się pierwsze objawy problemów z oddawaniem moczu. Mogą one objawiać się bólem pojawiającym się podczas oddawania moczu lub pulsującym bólem w okolicy podbrzusza. Innymi skutkami zakażenia, które są bardziej ogólnoustrojowe, są zawroty głowy, nudności, a także gorączka. Skrajnym przypadkiem może być zabarwienie się moczu na czerwono lub niepokojąca zmiana koloru na inny niż przeciętny. W takiej sytuacji nie należy czekać z decyzją i udać się do lekarza. Po zdiagnozowaniu schorzenia lekarza przepisze odpowiednie leki. Warto wspomnieć, że wyżej wymienione leki są bardzo silne i nie są polecane kobietom w ciąży, a jeśli już będą je stosować, to muszą to robić z należytą ostrożnością i pod bieżącym nadzorem lekarza. Ponadto takich leków nie stosuje się u dzieci do lat 15. Szczegóły dawkowania zawsze ustala lekarz i nigdy nie należy ich przekraczać.

Jak zapobiec zakażeniu bakteriami?

Prewencja jest najlepszą metodą na zapobiegnięcie tak przykrym zakażeniom. Chcąc uchronić się przed zakażeniami bakteryjnymi, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by zachować higienę w miejscach publicznych. Dotykając dowolnych przedmiotów lub elementów użytkowych w przestrzeni publicznej, takiej jak autobusy, dworce, biura, lub publiczne toalety należy regularnie i dobrze myć ręce. Należy to robić umiejętnie, stosując silny strumień bieżącej wody i dobre mydło, które będzie w stanie pozbyć się niechcianych bakterii z powierzchni rąk.